Universal/Stens Blade Edger 230X40X1/2"Hole 1109005
Write a review
Replaces OEM: 1109005
Standard Pack: 1
Suits models:
  • Universal
Specifications:
  • Centre hole: 1/2" (12.7mm)
  • Length: 9" (228.6mm)
  • Width: 1.6" (40mm)
  • BLADE EDGER 230X40X1/2"HOLE
Wishlist
  • Visa
  • Mastercard
  • PayPal
  • Apple Pay
Click & Collect OR In-store Pickup
Free At Our Adelaide Store
Delivery Availability
Express delivery available for certain items!
  • Unbeatable savings Guarantee
    Get unbeatable savings with our competitive pricing strategy.
  • Backed by In-House Experts
    Armed with decades of combined experience.
  • Premium Quality Fitment
    Top-quality genuine OEM and after-market replacement part fitment.
  • Australia Wide Delivery
    Dedicated to reaching you at all corners of the country.
  • Unbeatable savings Guarantee
  • Backed by In-House Experts
  • Premium Quality Fitment
  • Australia Wide Delivery
Replaces OEM: 1109005
Standard Pack: 1
Suits models:
  • Universal
Specifications:
  • Centre hole: 1/2" (12.7mm)
  • Length: 9" (228.6mm)
  • Width: 1.6" (40mm)
  • BLADE EDGER 230X40X1/2"HOLE
Read More
Read Less
Shipping
- Large quantity or bulk orders
- Express or urgent deliveries
- Non-stock and/or bespoke items
Returns Policy
NOTE: A restocking fee of 5% may apply for refunded returns.